تزریق چربی

علم پزشکی زیبایی امروز مشخص کرده است کشیدن پوست نمی تواند به تنهایی زیبایی کامل (هماهنگ دوران جوانی) را به همراه داشته باشد،زیرا پوست با افزایش سن،بافت چربی خود را از دست می دهد. اما تزریق چربی علاوه بر رفع چین و چروک یک زیبایی و جوانی واقعی را خلق می کند. کشیدن پوست صورت حتی اگر شامل لایه های عمقی و و عضلات هم شود،اگر چه باعث رفع افت های صورت و چروکهای درشت ناشی از نیروی جاذبه زمین و پایین آمدن ظاهر سنی میشود،اما الزاما جوانسازی پوست را بطور کامل بدنبال ندارد.

علتهای افزایش سن در چهره

۱ – افت لایه های مختلف چربی در پوست و عضلات صورت

۲ – از دست دادن حجم لایه های مختلف صورت: مثال ساده این اتفاق هم تبدیل شدن سطح کاملا صاف انگور به کشمش با سطحی پر از چروک تنها به علت از دست دادن حجم آب است. بنابراین لیفتینگ تنها حکم صاف کردن چهره را دارد،درست مثل پارچه ای که طول وعرض آن کشیده شود،تنها با تکیه به این روش شاهد جوانی و شادابی که انتظارش را داریم نخواهیم بود.

راه حل چیست ؟

دانش نوین زیبایی شناسی روش حجم دادن به بافت های فرسوده به صورت سه بعدی (۳D) را یکی از مدرنترین و هنرمندانه ترین شیوه های جراحی پلاستیک میداند،تا جایی که این روش از ارکان مطرح در بحث زیبایی سازی صورت شده است.حجم دادن بافت با استفاده از تکنیک های متعددی مثل استفاده از پروتز،ژل و فیلر انجام می شود اما بهترین و طبیعی ترین شیوه زیبا سازی سه بعدی صورت حجم دادن چهره از طریق تزریق چربی است.

کاربرد های مختلف تزریق چربی