آشنایی با جراحی لیفت صورت

  • کشیدن گونه، اطراف دهان، اطراف چانه و پوست اضافی گردن به بالا.
  • کشیدن پیشانی و ابروها که بروش آندوسکوپیک انجام می شود.
 جراح با برشی در قسمت موهای نزدیک به شقیقه‌ها، یعنی درست بالا و جلوی گوش کار خود را آغاز می‌کند. سپس این برش را تا لاله گوش ادامه داده و تا پشت آن می‌برد و آن برش را با خط رویش موها درمی‌آمیزد. زمانی که جراح ماهیچه‌های زیرین و بافت‌های پیوندی را دوباره برجای خود قرار داده و آن‌ها را محکم می‌سازد، پوست به‌آرامی کشیده می‌شود. ممکن است کمی چربی به همراه پوست اضافه برداشته شود. برای آقایان، این برش در محل خط ریش انجام می‌گیرد. در تمامی موارد، این برش‌ها در نقاطی ایجاد می‌شوند که لازم است چین‌وچروک طبیعی پوست نهان‌سازی شود. پس از حذف پوست اضافی، جراح این برش‌ها را با بخیه‌های ظریف یا گیره‌های فلزی می‌بندد. این کار به جراحی دقیق و عدم نیاز به تراشیدن موها در محل‌های برش کمک می‌کند. به نسبت میزان وسعت جراحی، این روند می‌تواند بین دو تا چهار ساعت زمان ببرد. زمانی که این شیوه در ترکیب با مصرف مسکن‌های خفیف، بی‌حسی موضعی و بیهوشی وریدی خفیف (“خواب‌وبیدار”) انجام می‌گیرد، بیمار سختی کمتری را تجربه می‌کند. برخی از جراحان بیهوشی کامل را برای جراحی‌های لیفت خود ترجیح می‌دهند. پس از جراحی، جراح پانسمانی را برای محافظت از تمام قسمت‌های برش داده‌شده روی آن قرار می‌دهد.نقاط واقعی انجام این برش‌ها برای هر فرد متفاوت بوده و بستگی به تصمیم جراح برای آن بیمار دارد.

بهترین کاندید برای لیفت صورت

شخصی که دارای پوست شل و افتاده در صورت و گردن باشد و پوست خاصیت الاستیک خود را داشته باشد و وضعیت سلامتی خود را حفظ کرده باشد، حداقل شش ماه وزن خود را حفظ کرده باشد، دارای استخوان بندی قوی باشد.

آیا جراحی لیفت برای شما مناسب است؟

برخورداری از سلامت و داشتن انتظارات واقع‌بینانه پیش‌نیاز تمامی جراحی‌های پلاستیک صورت هستند. درک محدودیات لیفت بسیار اهمیت داشته و تعادل روان‌شناختی نیز بسیار حیاتی است. هیچ ایده آل کاملی برای جراحی‌های لیفت وجود ندارد، بلکه هدف از این کار بهبود ظاهر صورت به‌صورت کلی است. نوع پوست، پیشینه نژادی، میزان انعطاف‌پذیری پوست، التیام فردی، ساختار استخوان‌بندی و همچنین برخورد واقع‌بینانه عواملی هستند که باید پیش از جراحی موردبحث قرار گیرند. گاهی این روند در حدود سی‌سالگی افراد انجام می‌شود و عمل موفقیت‌آمیز بر روی بیماران در حدود هفتادسالگی آن‌ها صورت می‌گیرد. جراحی لیفت صورت نمی‌تواند از سالخوردگی جلوگیری کند یا زمان را به عقب برگرداند. کاری که می‌تواند انجام دهد، کمک به‌قرار گرفتن صورت شما در بهترین شکل خود و ایجاد یک ظاهر سالم و ایجاد جوانی بیشتر در چهره‌ی شماست. یکی از فواید جانبی آن این است که بیماران اعتمادبه‌نفس بالایی را تجربه می‌کنند. پیش از تصمیم‌گیری برای جراحی لیفت صورت، باید با جراح خود در مورد میزان موفقیت در ایجاد تغییرات بیشتر در قسمت چانه و گردن با دیگر روش‌های جراحی صورت صحبت کنید. بسیاری از بیماران تصمیم به انجام جراحی برای خارج کردن چربی‌های اضافی صورت در راستای انجام جراحی لیفت می‌گیرند. درصورتی‌که احتیاج به رفع چندین مورد نقص وجود داشته باشد، ممکن است بیش از یک روش برای بهترین نتیجه‌ی طبیعی لازم باشد

هدف از انجام لیفت صورت

سالخوردگی در چهره اجتناب‌ناپذیر است. پوست صورت و گردن، در طول زمان افتادگی پیدا می‌کند. چین‌وچروک در گوشه‌ی چشم‌ها  ظاهرمی‌شوند. خطوط مشخص در پیشانی به چروک و سپس به چین‌های عمیق تبدیل می‌شوند. خطوط فک و آرواره‌ها به پایین و زیر چانه می‌رسد، یک چانه‌ی دیگر یا چین‌های عمودی در جلوی گردن دیده می‌شوند. وراثت، عادات فردی، نیروی جاذبه و قرارگیری بیش‌ازحد در معرض آفتاب همگی به سالخوردگی چهره مرتبط هستند. با رشد جمعیت سالخورده، حالا پرواضح است که جراحی لیفت انتخابی پرطرفدار از بین روش‌های جراحی پلاستیک چهره شده است.اگر می‌خواهید بدانید که چطور جراحی کشیدن پوست یا لیفت، که بیشتر با این نام شناخته می‌شود، می‌تواند در بهبود ظاهر یا بالا بردن اعتمادبه‌نفس ما مؤثر باشد، باید بدانید که جراحی لیفت چگونه انجام‌شده و چه انتظاراتی می‌توان از این روش داشت. این کتابچه بسیاری از نگرانی‌های شمارا موردتوجه قرار داده و اطلاعات موردنیاز پیش از انجام جراحی لیفت صورت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

آنچه پس از جراحی انتظار می‌رود

اگرچه بسیاری از بیماران کمترین درد را پس از جراحی لیفت تجربه می‌کنند، بااین‌حال جراح داروهایی را برای آن‌ها تجویز می‌کند. میزانی از تورم و کبودی غیرقابل ‌اجتناب است و ممکن است جراح استفاده از کمپرس سرد را برای کمترین میزان تورم به شما توصیه کند. درصورتی‌که پانسمان انجام‌گرفته باشد، پس از یک یا دو روز برداشته می‌شود. همچنین جراح از شما می‌خواهد تا به هنگام خواب بالشت زیر سرخود را بلندتر بگذارید که تا حد امکان کمترین فعالیت را داشته باشد و این‌که هرگونه درد و ناراحتی بیش‌ازحد باید به او گزارش داده شود. اگرچه جراحی‌های لیفت صورت عوارض بسیار کمی دارند (سالانه هزاران مورد از این جراحی انجام می‌گیرد)، در هر نوع جراحی خطرهایی هم وجود دارد. در برخی موارد ممکن است لوله‌ای برای دفع مایعات در طول جراحی قرار داده شود. این لوله در روز اول یا دوم پس از جراحی برداشته می‌شود. تمامی بخیه‌ها و نخ‌های جراحی طی پنج‌ تا ده روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند. به‌طورکلی، جراحان به بیماران پیشنهاد می‌کنند تا از فعالیت‌های شدید خودداری کنند. بیماران باید پیش از عمل جراحی از جانب خانواده و دوستان حمایت بگیرند. معمولاً دوره نقاهت دو تا سه هفته به طول می‌انجامد، اگرچه برخی از بیماران پس از دو هفته به محل کار خود بازمی‌گردند. جای برش‌ها معمولاً پس از گذشت زمان کافی برای جا افتادن آن‌ها دیگر محسوس نیستند. در هریک از موارد، آن‌ها به‌راحتی به شکل چروک‌های طبیعی پوست با رویش مو و یا در برخی موارد، با کمک آرایش پوشانده و نهان‌سازی می‌شوند تا زمانی که بهبود کامل صورت بگیرد. ازآنجایی‌که این جراحی جلوی روند سالخوردگی را نمی‌گیرد، ممکن است در طول چند هفته اول کمی سستی در بافت‌ها اتفاق به وجود بیاید. هدف از لیفت صورت هنرمندانه، ایجاد زیبایی طبیعی بدون نشانه‌های گویای “زیاده‌روی در عمل” است.

نتیجه

جراحی پلاستیک/ زیباسازی صورت این امکان را به شما می‌دهد تا چندین مورد از نواقص چهره و نشانه‌های سالخوردگی را اصلاح کنید که درنتیجه  می‌تواند در بالا بردن اعتمادبه‌نفس مؤثر باشد. جراحی زیباسازی صورت با ایجاد تغییر در ظاهر می‌تواند در بهبود حس شما نسبت به خود کمک کند. انتخاب جراح پلاستیک صورت می‌تواند مهارت او در این حوزه را تضمین کند.