چروک پوست صورت و درمان آن

علل پدیدار شدن چروک پوست صورت

افزایش چروک‌های صورت، چه در مورد خطوط ظریف و چه خطوط و چروک‌های عمیق، نشان‌ دهنده‌ی ظهور زودهنگام نشانه‌های آسیب به پوست و به‌ناچار سالخوردگی است. سالخوردگی و چروک پوست صورت ممکن است در اثر قرارگیری بیش‌ازحد در معرض آفتاب و دیگر عناصر، استفاده بیش‌ازحد از ماهیچه‌های حالت‌دهنده به‌صورت، مصرف مداوم دخانیات، تغذیه ضعیف و ناهنجاری‌های پوستی اتفاق بیفتد. ممکن است چین‌وچروک‌های ظریف در سطح پوست به چروک‌های عمیق تبدیل شوند و یا شاید برخی از آن‌ها به دلیل استفاده بیش‌ازحد از ماهیچه‌ها بسیار عمیق شوند. چروک‌های عمیق با فرورفتگی پوست و سست شدن بافت آن گسترش پیداکرده و تغییراتی محسوس به‌حساب می‌آیند که ظاهری نامطلوب را به چهره‌ی فرد می‌دهند. کمبود چربی و حجم در صورت با مفهوم سالخوردگی مرتبط است. خطوط دائمی صورت به‌ویژه در مواردی که نشان‌دهنده‌ی حالت‌های روحی منفی هستند، علی‌رغم حس درونی مثبت فرد، ممکن است به‌اشتباه در نظر دیگران به‌صورت نگرانی، عصبانیت، نفرت یا غم در چهره‌ی او نشان داده شوند. باوجود علت اصلی ایجاد خطوط و چین‌وچروک در صورت، حالا درمان‌های ایمن و موفقیت‌آمیز برای کاهش یا رفع این مشکلات با انجام جراحی‌های پلاستیک صورت در دسترس قرارگرفته است. تزریق یا قرار دادن موادی که به‌صورت موقت ماهیچه‌ها را سست می‌کنند یا به‌عنوان پرکننده‌ی حجم پوست صورت فرد برای صاف کردن و رفع ظاهر چروک‌ صورت استفاده می‌شوند، ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برای او ایجاد می‌کنند.

آیا درمان چین‌وچروک برای شما مناسب است؟

درمان چروک‌های صورت معمولاً در یک مطب راحت، شخصی، و ایمن برای افرادی که این درمان را انتخاب کرده‌اند انجام می‌شود. سلامت شما در راستای درمان مناسب برای دستیابی به اهدافتان به‌طور کامل توسط جراح پلاستیک صورت، پیش از هرگونه تصمیم‌گیری برای درمان ویژه تحت نظر قرار می‌گیرد. اگرچه، هر مشکلی در سلامت فرد موجب محدودیت در استفاده از این درمان‌ها می‌شود که بر اساس روش‌های قابل‌اعمال و با کمترین میزان سختی هستند. صحبت درباره‌ی نگرانی‌ها و هرگونه نیاز به درمان چروک‌های صورت بخشی از مباحث مشاوره با جراح قرار خواهد گرفت.

تصمیم‌ گیری برای انجام درمانی ویژه

انتظارات مربوط به درمان چین‌وچروک صورت باید واقع‌بینانه باشد. درحالی‌که انتظار رفع کامل یا دائمی چروک‌های صورت برای افرادی که این درمان را در نظر دارند بسیار جذاب به نظر می‌آید، درواقع این مسئله به دلیل روند در حال جریان سالخوردگی فرد و روش‌های رایج در دسترس برای درمان واقع‌بینانه نیست. الگوهای شدت شکل‌گیری چروک‌های پوستی بسیار فردی هستند. بنابراین، پس از مشاوره با جراح خود باید مناسب‌ترین درمان برای مشکلات خاص فرد برای رفع نیازهای او به کار گرفته شوند. مدیریت چندین چروک بر روی صورت گاهی نیاز به درمان‌های مکرر و یا استفاده از درمان‌های ترکیبی برای دستیابی به بهترین نتایج دارد. هدف از این کار بهبود یا کاهش ظاهر چین‌وچروک‌هاست. این مسئله می‌تواند با کاهش چروک پوست که ناشی از فعالیت ماهیچه صورت است با تزریق بوتاکس رفع شود.  به همین ترتیب، پوست زیرین چروک‌ها می‌تواند با تزریق ژل و یا تزریق چربی پر و تقویت شود. انتخاب نوع درمان، مدت‌زمان دلخواه برای نتایج و تحمل عوارض جانبی بستگی به موقعیت و میزان چروک‌ها دارد. تمامی این درمان‌ها مزایای اضافی و زیبایی‌شناختی تحسین‌برانگیزی در ترکیب با دیگر روش‌های جوان‌سازی صورت مانند لیفت صورت، لیفت ابرو، جراحی پلک و لایه‌برداری پوست را به ارمغان می‌آورند.